Завантаження...

Інформація про Аккерманську фортецю

Аккерманська фортеця розташована в м. Білгород-Дністровський Одеської області. Вона була одним із найбільших та найпотужніших фортифікаційних укріплень Північно-Західного Причорномор’я XIII-XV ст. У 1484 році після тривалої облоги фортецю захопили турки і назвали Аккерман (Біла фортеця). Понад 300 років вона перебувала під турецьким пануванням.

Аккерманська фортеця займає площу в 9 гектарів, довжина стін досягає майже 2 км. Висота - від 5 до 15 метрів, ширина - від 1,5 до 5 метрів. Фортеця оточена глибоким ровом (до 14 метрів). Будівля нагадує неправильний багатокутник.

Цікаві факти

Фортеця зводилася на залишках грецького міста Тіра, побудованого 2500 років тому. Після греків там мешкала велика кількість різних племен і народів.

Стіни фортеці укріплювали 34 башти, що відрізнялися формою - прямокутні, круглі, восьмигранні, триярусні. У кожної з веж навіть були назви: Темниця, Комендантська башта, башта Пушкіна, башта Овідія. Збереглося лише 26 веж.

Фортеця розділена стінами на кілька дворів: Гарнізонний, Громадянський і Карантинний (інші назви Портовий або Господарський), які могли бути самостійними фортифікаційними об'єктами.

Існують легенди, пов’язані з назвами деяких башт. Крайня південно-східна башта фортеці має дві назви — Дівоча та Овідієва. Вона стоїть ліворуч від Головної брами. Біля лиману, навпроти башти Овідія, височіє башта Пушкіна.

Фортеця сьогодні - це один з найпопулярніших туристичних об'єктів півдня України. Тут проводять інсценовані вистави, пісенні фестивалі та інші заходи. Фортеця є гарним знімальним майданчиком для різних фільмів.

У 1484 році після тривалої облоги фортецю захопили турки і назвали Аккерман (Біла фортеця). Понад 300 років вона перебувала під турецьким пануванням.