Завантаження...

Вилкове та Біосферний Заповідник

РОЗПОЧАТИ ТУР

Інформація про Вилкове

Вилкове є унікальним і затишним містечком, захованим на берегах річки Дунай на південному заході України. Це красиве місто є перлиною в дельті Дунаю, яке розташоване на кордоні Румунії та України, де Дунай мальовничо впадає в Чорне море.

Дунай розпадається на кілька каналів, які утворюють своєрідні розвилки на цьому місці. Звідси Вилкове і отримало свою назву (від рос. слова "вилка") завдяки переселенцям і козакам-утікачам, які вперше облаштувалися в цих краях.

Туристи можуть побачити багато унікальних човнів (українську версію гондол) значно частіше, ніж автомобілі, завдяки каналам, викопаним на території міста. Воно складається з безлічі мальовничих штучних островів, утворених із мулу і глини, що оточені неймовірно красивими бухтами і затоками.

Вилкове славиться своїм виноградарством і вирощуванням полуниці на островах.Тут росте унікальний сорт винограду - "Новак" - з якого робиться смачне однойменне вино.

Вилкове та Український Дунайський Біосферний Заповідник

Дельта Дунаю є екологічним серцем Східної Європи, а також одним із найбільших водно-болотних угідь з водними каналами, очеретами, численними озерами, луками, болотами, затопленими лісами, пісками і залишками степів. Протяжністю приблизно в 2860 км річка Дунай є другим за довжиною річковим басейном у Європі. Дунайська дельта - це наймолодша природна суша Європи.

Дунайський Біосферний Заповідник займає майже 50 000 гектарів. Він вважається найбільшим болотистим заповідником у Європі!

За багатством рослинного і тваринного світу дунайська дельта є унікальним, неповторним місцем у Європі і посідає 3-є місце у світі.

Частина заповідника увійшла до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Територія біосферного заповідника включає острови у верхніх і нижніх частинах Дунаю, зарості очерету на північ від Дунаю, водойми дельти і акваторію моря (2 км від берега).

Є сотні видів рідкісних рослин, екзотичних тварин і риб, багато з яких у списку зникаючих видів України. Птахи є головними мешканцями заповідника. Ви можете побачити тут фантастично красивих європейських білих пеліканів, білохвостих орланів і гусей. Унікальна природа заповідника створює для них справжній рай.

Близько 100 видів риб мешкає в дельтових водах. У дельті Дунаю живе також понад 40 видів звірів і величезна кількість рептилій та комах. Багатий і різноманітний рослинний світ дунайської дельти. Тут налічується близько 1,500 видів рослин.

Так званий «нульовий кілометр», де річка Дунай впадає в Чорне море, також розташовано на території біосферного заповідника.